Sofra hazır, buyrun sofraya...

, , No Comments
     En sevdiğim sözlerden biridir bu söz. Bana, mutluluğa bir çağrı gibi gelir. Çünkü o sofraya tüm aile çağrılır. Tüm aile, ortak bir şey yapmanin zevkini yasarlar doyasiya. Onun için sofralar, aileler için çok onemlidir. Bir şeyler paylasmanin  yerlerinden biridir sofralar. Hele ramazan sofralari daha da bir baskadir. Mutluluk, katlanir da katlanir. Ramazan gelse de, yine yazsak o güzel sofralari.
       Hanımlar mutfakta yemekleri hazirlarlar. Beyler, televizyon karsisinda sabirsizlikla yemeği beklerler. Dakikalar geçer. "Hadi Ayşe Hanım, açlıktan olduk" der evin en yaslısı. Bir yandan da harıl harıl sofra kurulur. Tabaklarin, her masaya konuslarinda çıkan o kendilerine has sesleri, sabirsizligi bir kat daha arttirir. Klasik bir sofra kuruluşunu anlatiyorum dikkat ettiyseniz. Ama o mutluluk klasik değil. O mutluluk, bizi biz yapan hisler.
       Artik her sey hazırdır. Ve o,  mutluluk verici söz ağızdan çıkar, "Sofra hazır, buyrun sofraya". Ve tüm aile bu söz üzerine sofraya gelir. Ve işte o an bir aile icin mutluluğun resmidir. Hayatta böyle güzel anlar bizi mutlu kılar. Icimiz yasama sevinciyle dolar. Belki sofralarda eskisi gibi ailenin tamami bulunmuyor olabilir. Bu durum, bu guzellikten mahrum kalmak anlamina gelir. Böyle bir durumunuz varsa, ne yapip edin o sofraya tüm aileyi toplayin. Mutluluğu, huzuru sizde böylelikle tadin.
       Bir dahaki yaziya kadar sağlıcakla kalin.
     
       Blog linki : yasamdanyazilar.blogspot.com.tr

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak ister misin :)