Barış Atay bu yaptığın eleştiri değil...

      Ülke olarak bir türlü eleştiri yapmayı öğrenemedik.Onun yerine hep hakaret ettik.Ne kadar çok hakaret edersek o kadar iyi muhalif olduğumuzu sandık.İşte kendini böyle sananlardan biri de Barış Atay.Twitter’da yaptığı paylaşımı görmüşsünüzdür.Görmeyenler için tekrar paylaşıyorum.Bu fotoğraf karesinde sana göre yanlış şeyler olabilir.Ama bunu kimseyi kırmadan,incitmeden dile getirebilirdin.

      Artık inanın bu tip paylaşımlardan sıkıldım.Biz ülke olarak hakaret etmeden,küçük düşürmeden derdimizi anlatamayacak mıyız?Pekala da hakaret etmeden doğru dürüst bir şekilde eleştirimizi yapabiliriz.Karşımızdakine ne söylemek istiyorsak saygı çerçevesi içinde söyleyebiliriz.Barış Atay bunu yaptı da eline ne geçti?Kendi takipçilerinden bile tepki çekti.O tweet’i silmek zorunda kaldı.Sözde eleştirecekti ama bir çuval inciri berbat etmiş oldu.Kendi takipçilerinin bile güvenlerini sarsıcı bir davranış yapmış oldu.
     Ama sevindirici olan bir şey de var ki.Kendi takipçilerinin bile onu bu paylaşımından dolayı eleştirmesi.Ve tüm bunların ardından o tweet’i silmek zorunda kalması.Bu ülkede hala hakaretle ya da küçük düşürmeyle bir yere varılamayacağının bilincinde olan insanların olduğunu bilmek güzel.Eleştiri her zaman olacak.Olmalı da.Ama saygıyı elden bırakmadan.


Foto kaynak:www.milliyet.com.tr

Blog linki:yasamdanyazilar.blogspot.com
Cem KAZAN

1987 yılı Düzce doğumluyum. İlkokul, ortaokul,lise,üniversite hepsini Düzce'de okudum. Üniversiteyi Düzce'de okumamın nedeni yanlış lise seçimimdi.Daha Fazlası

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak ister misin :)