Durakta kitaplık...

         Bu akşam yine sobamızda kestane pişirdik...Daha doğrusu Pınar pişirdi...Ama bu kestaneler daha öncekiler kadar güzel değildi...Çiğdi...O kadar da Pınar'ın sobada pişirmesine rağmen...Kabuğu yanmaktan siyah olmuş...Ama içi çiğ...Herhalde bu da kestanenin pişmeyen çeşidinden.
         Nedense bir kaç gündür canım kitap okumak istemiyor...Hem de okuduğum kitabın bitmesine çok çok az kalmışken...Cevdet Bey ve Oğulları'nı bitirmeye çalışıyorum...Kitap hoşuma gitmediği için değil...Ara ara böyle bir sendrom var bende...Bazen de durmadan okumak isterim...Elime ne geçerse.
         İstanbul'da Bağcılar Belediyesi yeni bir uygulama başlatmış...Duraklara kitaplık yapmışlar...İsteyen otobüs gelinceye kadar okuyor...İsteyen okumak için alıyor sonra geri getiriyor...Giden kitaplar geri gelmezse belediye eksilen kitapların yerine yenisini getiriyor...Bunlar güzel şeyler...İnsan bunları duydukça gelecek için ümitleniyor.

Cem KAZAN

1987 yılı Düzce doğumluyum. İlkokul, ortaokul,lise,üniversite hepsini Düzce'de okudum. Üniversiteyi Düzce'de okumamın nedeni yanlış lise seçimimdi.Daha Fazlası

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yapmak ister misin :)